Amerika hledá topmodelku

Info

20. dubna 2008 v 12:07 | GabiiiSP

Amerika hledá topmodelku - 1.řada

Od 4.února můžete každý všední den odpoledne na Primě sledovat nejpopulárnější modelingovou reality show, Amerika hledá topmodelku. Protože ne každý má ale tu možnost usednout ve 13:50 k televizní obrazovce, přinášíme vám alespoň rekapitulace jednotlivých dílů.
1.díl
Na základě castingů do vůbec první řady této reality show si štáb vybral nejprve 20 dívek, které se přijely představit porotě složené z producentů a supermodelky Tyry Banks, která celou show vymyslela a moderuje ji. Supermodelka Tyra BanksPro účely soutěže si pak producenti vybrali 10 finalistek, které odcestovaly do New Yorku, kde nyní budou následujících 8 týdnů ubytované ve společném apartmá v hotelu. Tam je také kromě Tyry Banks přivítal jejich osobní trenér, který je nejdříve pečlivě změřil a zvážil. Kupodivu se v pořadu nezmínil, jak byl s výsledkem měření spokojen (ani slovo nepadlo např.o optimální hodnotě indexu BMI), ostatní dívky pouze zarazila výrazně hubená Elyse, přemýšlely, zda třeba netrpí anorexií. Na vůbec první focení se měly dívky dostavit časně ráno, některé z nich si ale s dochvilností příliš těžkou hlavu nedělaly. Štáb tedy odjel bez nich a ony se pak musely na místo focení dostat taxíkem. Od Tyry to také za pozdní příchod pěkně schytaly. Nicole na střeše na ManhattanuFocení se odehrávalo na střeše mrakodrapu na Manhattanu, kde při teplotě -8 stupňů musely dívky pózovat v bikinách z kolekce Jennifer Lopez. Zatímco fotograf a asistenti byli zabaleni to zimních bund, dívky v plavkách se v mrazivém počasí pořádně třásly zimou. Další den se konalo první vyřazování před porotou (v ní kromě Tyry Banks zasedla ještě první supermodelka Janice Dickinson, editor časopisu Marie Claire Beau Quillian, návrhářka Kimora Lee Simmons a fotograf Douglas Bizzaro). Po posouzení výsledných fotografií se porota rozhodla vyřadit Tessu, jíž vyčítali zejména špatné pózování.
2.díl
V tomto díle se dívky věnovaly nácviku správné chůze po předváděcím molu pod dohledem trenéra J.Alexandera (s ním se budeme v dalších řadách Amerika hledá topmodelku setkávat ještě častěji). Trenér J.AlexanderJ.Alexander dívkám předvedl základní pózy včetně bezchybné chůze na jehlových podpadcích a druhý den si je vyzkoušel v malém soutěžním úkolu. V průběhu improvizované módní přehlídky se měly rychle převlékat a v krátkých časových intervalech se střídat na přehlídkovém molu. Vítězkou soutěže se stala Giselle, která si mohla vybrat tři kamarádky a za odměnu jely na návštěvu studia hudebníka Wyclefa Jeana. V tomto díle ale také vzplanuly první velké hádky mezi dívkami. Katie při focení pro StuffJednou z nich byl spor mezi silně nábožensky založenou Robin a "militantní ateistkou" Elysou ohledně víry v boha. Na další focení se dívky opět převlékly do bikin, ale tentokrát se odehrávalo ve vyhřátém studiu. Fotily se svůdné fotografie pro časopis Stuff, s čímž měla velký problém zejména Robin kvůli svým trochu plnějším bokům a stehnům. Před vyřazováním zadala porota dívkám ještě jeden úkol: předvést naučenou chůzi a ladně při tom svléknout kabát, což ně každá ovšem zvládla. Důležitejší ale byly výsledné fotografie, na základě nichž porota ze soutěže vyřadila Katie, která na nich byla až příliš vyzývavá a připomínala tak své dřívější práce pro časopis Playboy.
3.díl
Třetí díl této show bývá tradičně věnován vizuální přeměně dívek v kosmetickém salónu. Tyra a tým vizážistů si pro každou soutěžící nachystal nový sestřih a barvu vlasů, Kesse před a po přeměněkterá by jim slušela víc. Některé byly s přeměnou spokojené více (konečně se dostaly do rukou špičkových odborníků), jiné byly zaskočené a obrečely to (nejvíce vyváděla černoška Robin, jejíž nová hnědá barva vlasů se jí vůbec nelíbila). Dívky pak dostaly užitečné rady ohledně správné aplikace makeupu od vizážisty Jaye Manuela (s ním se také v dalších řadách Topmodelky budeme setkávat pravidelně). Další den si je Jay vyzkoušel v malé soutěži, v níž měly během deseti minut nanést večerní makeup. Vítězka Elyse si mohla vybrat další tři dívky, se kterými šla večer na večírek na indickou ambasádu, kde před významnými světovými návrháři předvedly malou přehlídku šatů. Z večírku se omluvila jedině Nicole, které údajně nebylo dobře (ve skutečnosti se jí ale stýskalo po jejím příteli a chtěla mu zatelefonovat). U dalšího focení čekalo dívky nepříjemné překvapení. Fotily se portrétní snímky, přičemž po celou dobu musely mít modelky kolem krku exotického hada. Pro některé to byl hodně nepříjemný zážitek a nebylo lehké soustředit se na správný výraz pro fotografa. Nicole s hadem kolem krkuNa druhý den se Adrianne vůbec necítila dobře a musela být odvezena na pohotovost kvůli otravě z jídla. Reálně hrozilo, že by byla ze soutěže automaticky vyřazena, proto podpesala reverz a na vyřazovací ceremoniál se vrátila. Stejně jako minule dostaly dívky doplňkový úkol a měly si během časového limitu vytvořit extravagantní makeup podle jedné fotografie Tyry Banks. Porota ocenila Adrianninu obětavost, že se vrátila z pohotovosti, ale zároveň ji upozornila, ať příště kvůli zdraví raději neriskuje. Nakonec byla vyřazena Nicole, která na fotkách nepředvedla prakticky žádný výraz a zřejmě o soutěž moc zájem neměla, když odmítla možná životní příležitost setkat se s vlivnými lidmi na ambasádě.
4.díl
Na začátku tohoto dílu odjely dívky do malého divadla na hodinu herectví. Nešlo o to, aby se z nich přes noc staly profesionální herečky, ale aby při focení dokázaly zahrát požadované emoce a výraz. Vyzkoušely si také soutěž ve správném přednesu, kterou vyhrála Robin a za odměnu získala masáž a manikůru. Za Ebony ten večer přijela na návštěvu její lesbická přítelkyně, silně nábožensky založené Robin a Shannon se s ní ani nepřivítaly a ostentativně se zavřely ve svém pokoji a začetly se do bible. Ebony při natáčení reklamyNamísto obvyklého focení se tentokrát natáčela televizní reklama na kontaktní čočky. Každá dívka se musela nazpaměť naučit text a přesně nacvičený pohyb po scéně. Některé soutěžící tak znervozněly, že měly buď problém s textem (Shannon) nebo se správnou choreografií (Ebony), takže se záběry musely opakovat pořád dokola. Porota se nakonec rozhodla vyřadit překvapivě Ebony, která dosud měla dobré výsledky na fotkách, ale při natáčení reklamy nedopadla vůbec dobře. Porota ale hledá univerzální modelku, která bude perfektní v obou směrech.
5.díl
V kariéře modelky je důležité také to, jak vystupuje na veřejnosti. Proto za dívkami do apartmá přišla novinářka, která jim dala několik základních lekcí, jak správně komunikovat s tiskem a na co si dát pozor při interview. Každé jednotlivě se pak vyptávala, jestli neskrývá nějakého kostlivce ve skříni, na kterého by novináři dřív nebo později mohli přijít. Elyse se jí svěřila, jak jí vadí, že ji ostatní dívky podezírají z anorexie. Shannon při interview s novinářemSoutěžní úkol se odehrával v Central Parku, kde jedna po druhé absolovaly televizní interview s dotěrným novinářem během projíždky v kočáře. Elyse úplně zapomněla na základní poučky, pustila si pusu na špacír a pomlouvala ostatní modelky. Novinář ji ale přesto označil jako vítězku soutěže, protože ho tato upřímnost překvapila. Za odměnu si mohla vybrat ještě jednu dívku (Adrianne) a obě se mohly setkat s někým z jejich nejbližších. Giselle při focení pro ReebokDo New Yorku tak přijel Elysin přítel a Adriannina maminka a navštívili je přímo na place dalšího focení. Tentokrát se fotilo ve sportovní obuvi Reebok spolu s profesionálním hráčem amerického fotbalu. Přestože se Giselle povedla zajímavá fotka, byla to právě ona, koho porota vyřadila, protože jí pravidelně vyčítali nízké seběvědomí a nic se v tomto směru moc nezlepšilo.
6.díl
Pravidelnou součástí každé řady Topmodelky je výlet do některé ze světových metropolí módy. V této první řadě to byla Paříž, kam se vydala pětice zbylých soutěžících. Nadšení z města nad Seinou jim ale trochu zkazilo ubytování, protože všechny musely bydlet v malém hotelovém pokoji s jednou koupelnou a pouze třemi postelemi (ale to si na ně schválně vymyslela Tyra). Tentokrát modelky čekalo nejdříve focení, jež se odehrávalo v hotelu Hilton v těsné blízkosti Eiffelovky. Na fotkách měly prezentovat spodní prádlo WonderBra a partnerem jim byl svalnatý model Brad Pinkert. Shannon se objímá se svým idolemPrávě ten Brad, kterého tajně milovala Shannon a jehož fotky si vystřihovala ze všech časopisů. Setkání s ním byl pro ni velký zážitek a ještě víc byla zaskočená, když ji Brad pozval na rande. Na druhý den čekal dívky praktický úkol. Po krátké instruktáži dostaly mapu Paříže a během 5 hodin měly absolvovat kolečko castingů ve čtyřech modelingových agenturách. Po Paříži se měly pohybovat jen metrem, což pro některé dívky bylo vůbec prvním seznámením s tímto dopravním prostředkem. Robin si v metru našla neznámého mladíka, kterému slíbila peníze, když ji bude celý den doprovázet. To měla velké štěstí, že nenarazila na člověka podobného tomu, který Adrianne namísto pomoci na ulici osahával. Kesse se pro změnu zapomněla v jednom obchodě s kosmetikou a na jednu schůzku v agentuře nestihla přijít. Robin si v metru našla pomocníkaAdresu posledního castingu měly všechny dívky společné, byl to hotel, v němž už na ně čekala stará známá porota a mohlo začít vyřazování. Hodnocení romantických fotek dopadlo špatně, i samotné snímky byly dosti slabé (dominantou fotek byla spíš Eiffelovka za oknem, než modelka). Porota se rozhodla vyřadit Kesse, důvodem bylo hlavně to slabé zdůvodnění, proč nestihla všechny castingy, ikdyž by mohly být mimořádně důležité pro její kariéru.
7.díl
I v tomto díle pokračoval pobyt dívek ve světové metropoli módy, v Paříži. Ideálním místě pro názornou ukázku, jak má vypadat couture móda. Nejen že si tak mohly na sebe obléknout astronomicky drahé šaty, D9vkz si ykou3ej9 couture móduale ještě v nich vyrazily na večeři se čtyřmi muži, kteří měli hodnotit, kdo z nich se nejvíce dokáže chovat jako pravá dáma. Robin se při tomto úkolu moc nesnažila, nejdřív se v luxusní restauraci ofrňovala nad talířem šneků a pak se při cestě limuzínou místo společenské konverzace věnovala čtení bible. Úkol vyhrála Adrianne a spolu s kámoškou Elyse mohly strávit noc v prezidentském apartmá v hotelu. Na dalším focení měly modelky prezentovat šperky s diamanty. Jenže kromě nich měly být úplně nahé a potřené olejem. Když tuto zprávu slyšely náboženské fanatičky Robin a Shannon, zbledly a i přes přemlouvání Jaye Manuela odmítly toto focení. Adrianne v rouše EviněZato Elyse a Adrianne si z nahoty nic nedělaly a nafotily skvělé snímky. To byla také poslední část pobytu ve Francii, po návratu do New Yorku už dívky čekala porota, která sice ocenila, že si Robin a Shannon stojí pevně za svými morálními zásadami, ale třeba tvrzení Robin "mé tělo patří jenom mně, je to můj chrám" v nich vyvolalo pochybnosti, jak chce potom dělat modelku. Hodně se rozčílila Tyra Banks, protože sama byla ve Francii svědkěm situace, kdy se Robin při převlékání záměrně předváděla před Jayem Manuelem nahoře bez a pak si hraje na cudnou křesťanku. Rozhodování poroty tak nebylo těžké, v soutěži skončila Robin.
8.díl
Rekapitulační díl shrnující dosavadní události.
9.díl
O vítězce první řady Topmodelky se mělo rozhodnout v průběhu tradičního týdne módy v New Yorku. Dívky se zde měly představit na módní přehlídce společnosti Baby Phat Fashions. Majitelka této firmy (a zároveň jedna členka poroty) Kimora Lee Simmonsová si ještě předtím pozvala všechny tři zbývající adeptky, aby zjistila, kolik se toho dokázaly už naučit. Shannon na přehlídce Baby PhatDo samotného finále ale mohly postoupit jen dvě z nich, proto se konalo další vyřazování. Porota při něm položila Shannon záludnou otázku, jestli dokáže vyjmenovat tři fotografy Vogue nebo alespoň slavné fotografy, se kterými se setkala v průběhu soutěže. Marně, Shannon nevěděla nic. Přesto ji ale porota do finále pustila a překvapivě vyřadila Elyse, které vytýkali, že se občas chová trochu namyšleně a zdůrazňuje svoji inteligenci. Módní přehlídky se tak zúčastnila Shannon a Adrianne a obě mezi ostatními modelkami na molu zazářily. Finalistkz Adrianne a ShannonPorotci už měli téměř jasno, koho označí za vítěze, ale Shannon je svým výkonem na přehlídce ohromila, takže část poroty změnila názor. Vyhlášení jména vítězky bylo tak do poslední chvíle napínavé, nakonec se jí stala Adrianne, která byla několik minut v šoku z toho, že je z ní skutečně nová americká topmodelka.

fotky z první řady

20. dubna 2008 v 11:57 | GabiiiSP
Ebony Haith of New York poses for photograpaher Troy Ward at the TOP MODEL photo shoot.
Tyra Banks (left) helps participant Shannon Stewart (center) with her hair as participant Elyse Sewell looks on.
Giselle Samson receives direction from photographer Daniel Garriga (left) as her co-model Clinton Portis of the Denver Broncos looks on.
Giselle Samson, theme park entertainer of Corona California poses with snake at the participants' newest photo shoot challenge.
Adrianne Curry (left) and Shannon Stewart react to the judgesÕ decision with smiles, tears and hugs.
Elyse Sewell glances at her image in the mirror while trying on a couture dress at a store in Paris.
Nicole Panattoni, bike/skate shop employee; age 22 of Murietta, Calif.
Giselle, theme park entertainer; age 18 of Corona, Calif. strikes a pose during her first-ever bikini photo shoot.
Shannon Stewart, student; age 18 of Franklin, Ohio, strikes a pose during her first-ever bikini photo shoot.
Giselle Samson attempts to remain calm as a snake is placed on her head during a photo shoot.
Robin Manning of Memphis, Tennessee loses control as animal handler Joan M. Gallagher tries to position a snake in her hair for the photo shoot competition.
Make-up artist Valente Frasier helps TOP MODEL participant Ebony Haith of New York prepare for the next TOP MODEL photo shoot.
Elyse Sewell gets her finishing touches for a colored contact lenses commercial.
Giselle Samson prepares for STUFF magazine cover shoot.
Elyse Sewell prepares for STUFF magazine cover shoot.
Tyra Banks helps participant Adrianne Curry of Joliet, Illinois, prepare for the photo shoot competition.
A stylist helps Top Model participant Shannon Stewart prepare for her runway debut at Baby Phat fashion show rehearsal during New York's fashion week.
Giselle Samson prepares for STUFF magazine cover shoot.
Make-up artist and expert celebrity guest judge Jay Manuel helps Nicole Panattoni of California to preparenfor photo shoot competition.

Adrianne fozky ze svatby

20. dubna 2008 v 11:54 | GabiiiSP

1. řada Adranne Curry

20. dubna 2008 v 11:53 | GabiiiSP
 
 

Reklama